piątek, 18 listopada 2016

COFFEE HEAVEN AND OOTD


Dziś post wyjątkowy, zupełnie inny od pozostałych. Chciałam zrobić zdjęcia stylizacji w całkowicie innej aranżacji i wybrałam się do miejsca w którym słowo kawa nabiera zupełnie innego wymiaru! Świetny wystrój lokalu, kameralna przytulna atmosfera, znający się na rzeczy właściciel. Zachęciło mnie to do napisania kilku słów na ten temat. Jak wiecie z poprzednich postów uwielbiam takie inicjatywy! zawsze wspieram małe, lokalne biznesy i cenie sobie ludzi z pasją. Po raz pierwszy też napiszę zarówno po polsku, jak i po angielsku, mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali... :)

Today I have unique post, completely different from the others. I wanted to take pictures of styling in a unusual arrangement and I went to the place where the word coffee takes on a completely different dimension! Great decor premises, intimate cozy atmosphere, knowledgeable owner. I encouraged me to write a few words on the subject. As you know from previous posts I love these initiatives! I always try to support the small local businesses and included a passionate people. For the first time I write both in Polish and English, I hope you will be understanding ... :)


Mowa o kawiarni Act One Coffee na Cutlery Road w Newbridge. Niestety dostępne tylko dla moich lokalnych znajomych, ale i tak mam nadzieję, że chętnie poczytacie i dowiecie się czegoś ciekawego, a może zainspirujecie?

Kawę robi tam sam pełen pasji właściciel Stephen i odrazy wzbudza on sympatię chyba każdego klienta. Bez najmniejszych oporów, czy tez chwili zastanowienia udziela nam pozwolenia na kilka zdjęć. Uwielbiam taką otwartość u ludzi!


Oczywiście chciałyśmy się dowiedzieć czegoś więcej o samej marce i tym przemiłym miejscu. Otóż w sprzedaży znajdziecie tam kawę pochodzącą z każdej części świata, w szczególności Afryki i Ameryki Południowej. My poprosiłyśmy o coś, co nas zaskoczy i była to filtrowana kawa o nazwie Kavutiri PB, palona przez The Barn w Berlinie. Przygotowana w szklanym naczyniu, podobna w smaku i kolorze do mocnej herbaty, ale o większej zawartości kofeiny niż np klasyczna czarna kawa. Sam proces robi wrażenie!


Talking about the cafe Act One Coffee on Cutlery Road, Newbridge. Unfortunately, only for my local friends, but I hope you will want to read more abat it and you will find out something interesting, and perhaps inspire?

Coffee gets there passionate owner Stephen. Without any resistance, and also a moment of thought he gives us permission to do some pictures. I love the openness of the people!


Of course, we wanted to learn more about the brand itself, and this delectable spot. Now you can find there coffee coming from every part of the world, particularly Africa and South America. 
We we asked for something that will surprise us and it was filtered coffee called Kavutiri PB, roasted by The Barn in Berlin. Prepared in a glass vessel, similar in flavor to strong tea, but with a higher caffeine content than for example a classic black coffee. 
The process itself is impressive! Please take o look :)
Do kawki można złapać coś lekkiego, a nawet zdrowego na ząb i w drogę! Przy weekendzie mają troszkę więcej słodkości, gdyż również współpracują z innym lokalnym biznesem - Magical Cakes w Newbridge.

With coffee you can catch something light, and even healthy to eat . For a weekend they have a little more sweets, since they also work together with other local businesses - Magical Cakes in Newbridge.


Ściskam kciuki za grono klientów! życzę dalszych sukcesów, a Was zapraszam na kilka ujęć mojej stylizacji w tym przyjemnym miejscu :)
Dla zainteresowanych na początku grudnia rusza ich sklep internetowy!
a to jest jego adres  - www.actonecoffee.com

Fingers crossed for a lots of  happy customers!
 And now, invite you guys for a few shots of my styling in this pleasant place :)
For those interested, in early December shop will  be  launching their online store!
and this is the address - www.actonecoffee.comsweter / knitwear - H&M

spodnie / trousers - Stradivarius

buty / shoes - Clarks, old season

torba / bag - Stradivarius, old season 

zegarek / watch - Daniel Wellington


photo by gagata_d
2 komentarze:

  1. Tak się składa że Stephen, założyciel tego miejsca jest moim byłym szefem :) Fajnie, że udało mu się zrealizować plany własnej kawarni i że cieszy się popularnością!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przesympatyczny człowiek! do tego tak przyjemnego wystroju nie ma żadna kawiarnia w mieście. Fantastyczna idea samego miejsca i widać, że jest on ogromnym pasjonatem swojej pracy. Sama marzę o podobnym interesie, więc tym bardziej trzymam kciuki za powodzenie :)

      Usuń